24. Mój dotyk to moja siła!

niedziela, 22 marca 2015
Tytuł: Dotyk Julii
Autor: Tahereh Mafi
Wydawnictwo: moondrive (otwarte)
Ilość stron: 330


Nikt nie wie dlaczego dotyk Julii zabija. Przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać jej moc, aby zawładnąć nad całym światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha...

Zostałam przeklęta Mam niezwykły dar
Jestem potworem Mam nadludzką moc
Jestem narzędziem zniszczenia Będę walczyć o miłośćJestem naprawdę pod wrażeniem. Od początku miałam dobre myśli co do tej książki. Jest tylko jedna wada (tak naprawdę dwie), bardzo przeszkadzały w czytaniu mi te o to skreślenia, których jest tam tysiąc . No i,że przez większość czau narracja jest w osobie pierwszej.
     W powieści jest opisana historia Julii, której dotyk zabija. Może pomyślicie teraz, że główna bohaterka jest zła, albo wredna... Nie tak nie jest, Julia nie chce nikomu zadać bólu, jest bardzo wrażliwa i delikatna. Została zamknięta w celi, bo wszyscy myśleli,że oszalała. ,, Od 264 dni nikt mnie nie dotknął, Od 264 dni umieram z głodu" Ale tak wcale nie było...  Wkrótce do jej pokoju dołącza współwięzień, w którym Julia się zakochuje, a jednak nie pozwala mu się do siebie zbliżyć. Okazuje się,że chłopak nie jest wcale "współwięźniem" tylko żołnierzem Komitetu Odnowy. Julia kompletnie traci do niego zaufanie. Przywódcy Komitetu zaczynają się nią interesować. Dają jej pokój z łazienką, dostaje jedzenie, "normalne" jedzenie. Jej stróżem jest Adam, dawny współwięzień Adam próbuje jej przekazać bardzo ważną wiadomość, ale niestety nie może, bo w pokoju Julii zainstalowane są kamery... Dziewczyna prosi o odrobinę prywatności, i karze usunąć kamery ukryte w jej pokoju. Adam daje jej do zrozumienia, że wcale nie jest szpiegiem. Julia wtedy rozpoznaje tego "Adama" ze szkolnych lat, który jedyny się od niej nie odwrócił. Jednak uważa,że to on jej nie pamięta, a Adam uważa, że to Julia go nie pamięta. Razem planują plan ucieczki. No i właśnie wtedy rozkwita miedzy nimi coś więcej niż przyjaźń. Więc nie ukrywajmy, książka ma wątki miłosne. Jeżeli chcecie się dowiedzieć o życiu miłosnym Julii i Adama, chcecie się dowiedzieć, czy wypalił plan ucieczki bohaterów, sięgajcie po tą książkę! Mam nadzieję, że w miarę możliwości zaciekawiłam Was tą książką.
Ocena Mrs. Crazy: 8/10
      Teraz trochę o moich wrażeniach co do książki. W powieści przedstawiony jest świat wymarły, zero roślin, zero zwierząt, tylko maszyny, fabryki i technologia... Taherech Mafi uświadamia nam, jaki kiedyś może stać się świat, dzięki ,,Dotyku Julii" możemy przenieść się w całkowicie inny wymiar, przeskoczyć w przyszłość. Mafi karze nam cieszyć się z życia i doceniać świat taki jaki jest, bez technologi, i bez szkodliwych działań. Podsumowując wolę świat taki jaki jest, bez zbędnych technologi. Powieść ma wątki romansu. Przyznam, że czasami lubię poczytać taki właśnie typ książek. Umacnia mnie to na duchu. Jest jeszcze kilka innych części, ale odłożę je sobie na później, mam bardzo dużo książek w planach. Mam nadzieję, że podobała Wam się moja recenzja. Postanowiłam również zaopatrzyć się w tą książkę. :) Pozdrawiam Wszystkich:

Mrs. Crazy

18 komentarzy:

 1. muszę koniecznie się zabrać z a tę serię

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszyscy polecają tę serię, a ja nic o nie nie wiem. Tak nie może być :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No pewnie! Musisz koniecznie przeczytać! Również pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Bardzo lubię całą serię. Ostatni tom jest zdecydowanie najlepszy! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, niedługo chyba będę musiała się za niego zabrać! :)

   Usuń
 4. Ciągle mam przed sobą całą trylogię :) ale widziałam ją po 45 zł za całą serię i chyba się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jeśli mogę spytać, gdzie widziałaś? Bo chyba skuszę się po kolejne części! ;)

   Usuń
 5. Uwielbiam tą serię <3 Calutką już przeczytałam i teraz namawiam wszystkich dookoła do poznania jej :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak trzymaj! Innych trzeba zachęcić do przeczytania tak dobrych książek! :)

   Usuń
 6. Mam w planach :D Czuję się okropnie, że jeszcze nie jej nie przeczytałam :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze wszystko można nadrobić! :)

   Usuń
 7. Przyznam, że kiedyś miałam tę serię w planach, jednak jakoś o niej zapomniałam. Z pewnością sięgnę, po przeczytaniu Twojej recenzji. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaspoileruję:
  w dalszych częściach trylogii będzie mniej skreśeń ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznaję, że to wyjątkowo dobry spojler :)

   Usuń
 9. Pierwsza część bardzo mi się spodobała. Muszę jak najszybciej zakupić drugi tom :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie jak ja. ;)

   Usuń

Popularne posty