30. Ludzie mają irytujący zwyczaj pamiętania rzeczy, których nie powinni.

piątek, 12 czerwca 2015


*ach ta piękna okładka!*


Tytuł: Eragon
Tytuł oryginału: Eragon. Inheritance, Book One
Autor: Christopher Paolini
Rok wydania: 2005
Wydawnictwo: MAG
Ilość stron: 494


,,Jesteś smokiem, nawet Cień umknąłby przed tobą, a jednak 
kryjesz się w górach niczym spłoszony królik."

Trochę o książce:
Eragon, piętnastoletni chłopak mieszkający z wujem, wiodący całkiem normalne życie. Do pewnego momentu... Któregoś dnia chłopiec znajduje kamień, niby pozorny kamień, a jednak... Z owego "kamienia" wykluwa się smok... I tak właśnie powstaje szczera, prawdziwa przyjaźń ze smokiem, a naprawdę smoczycą. Ale nic nie jest idealne. Eragon ma do wyboru: dołączenie do złego króla Galbatroixa, albo wyruszyć do Vardenów wiedząc, że już nigdy nie będzie miał normalnego życia. 
    Chłopak udaje się w podróż z miejscowym bajarzem, Bromem. Mężczyzna okaże się kimś więcej niż może się wydawać... Oboje ryzykują, bo na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo.


,,Żaden powietrzny łowca nie powinien skończyć jako ofiara.
Lepiej zginąć w locie, niż umrzeć na ziemi." 


Moje wrażenia:
Książkę czytałam 3 lata temu i przyznam, że niewiele z niej pamiętałam, dlatego przeczytałam ją ponownie.Wiem jednak, że tym razem nie spodobała mi się tak bardzo jak wcześniej. Znalazłam tu wiele wątków podobnych do Harry'ego Potter'a i Władcy Pierścieni. Harry Potter - Razacowie, stwory podobne do Dementorów, Władca Pierścieni - Główny bohater również odbywa podróż pełną ryzyka i niebezpieczeństwa. Zaznaczę jednak, że tą powieść napisał piętnastoletni chłopak! Tak, Christopher miał wtedy tylko piętnaście lat! Moim zdaniem książka jest trudna do przebrnięcia tak jak Władca Pierścieni. Jeśli macie ochotę na coś spokojnego, to zdecydowanie Wam jej nie polecam! Strasznie wciąga i jest bardzo dużo akcji!
    Najbardziej spodobała mi się smoczyca - Saphira. Bardzo mądrze się wyrażała (patrz drugi cytat) i udowodniła mi, że smoki to naprawdę mądre zwierzęta. Eragon za to w ogóle nie przypadł mi do gustu. Zawsze nie myślał co robi i popełniał głupie błędy. Chociaż bardzo podobały mi się wątki, gdy młody bohater poznawał i uczył się magii.
      Imię Saphira kojarzy mi się z kamieniem szlachetnym - szafirem. Jest tak samo błękitna jak szafir! :D Wiem, odkryłam Amerykę! :)
 ,,Morze to wcielenie emocji. Kocha nienawidzi, płacze, opiera się
wszelkim próbom uchwycenia go słowami, odrzuca wszelkie kajdany.
Nieważne, co o nim powiesz, zawsze zostaje coś, czego nie zdołasz wyrazić"

Podsumowując:
 Uważam, że serię Dziedzictwo można tak jak Pottera i Władcę Pierścieni do klasyków fantastyki. Książek o smokach jak dla mnie jest zdecydowanie za mało! :D Christopher bardzo ciekawie wykreował swój świat i nie znajdziemy go w innych książkach. Każdy powinien przeczytać tą serię, chociaż jak wspomniałam trudno przez nią przebrnąć. Czytajmy o smokach!!! Bo są to naprawdę fantastyczne i mądre stworzenia! :),,Prawdziwa odwaga polega na tym, by żyć
i cierpieć za to, w co wierzysz."


 Dziękuję serdecznie Wydawnictwu Mag za wydanie tak wspaniałej książki! Okładki są wręcz cudowne! <3
Mrs. Crazy

2 komentarze:

 1. A ja nie wiem... Takie klimaty to z całą pewnością nie moja bajka, jednak tematyka smoków od zawsze mi się podobała. Może kiedyś...
  Pozdrawiam, Insane z przy-goracej-herbacie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto spróbować! :)

   Usuń

Popularne posty