Urodziny #4 Papierowe miasta tag!

sobota, 1 sierpnia 2015


WARNING! WARNING!
WARNING! WARNING!


Czołem, cześć, nie daj się zjeść!
Dzień po (Polskiej, bo przecież światowa była przeszło dwa miesiące temu...) premierze ekranizacji Papierowych Miast przybywam do Was z Tagiem na ich podstawie!

Więc nie przedłużając! Zadaniami są cytaty, oczywiście z Papierowych Miast!


"Z bliska wszystko jest brzydsze." - czyli książka, która mimo pięknej okładki była brzydka w środku ( A mówili, nie oceniaj książki po okładce...)

Bez dwóch zdań moim wyborem jest Czerwona Królowa autorstwa Victorii Aveyard. Piękna okładka, kryje wiele powieści dystopijnych zlepionych w całość. Tak, brzydota ma tu znaczenie kopii. Może tak narzekam, bo przeczytałam zbyt wiele dystopii?

"Może popękały w nim wszystkie struny." - czyli książka, w której jest dużo płaczu/śmierci.

Jakby nie patrzeć to na myśl przychodzą mi tylko Gwiazd Naszych Wina Johna Greena. Pękało w niej dużo strun, i chyba więcej mówić nie muszę...


"Daj spokój Ben. Mam na myśli, że Margo robi to, co zwykle robi Margo. Tworzy opowieści. Wstrząsa światami." - czyli książka z bohaterem, który wywraca wszystko i wszystkich do góry nogami.

Myślę, że Igrzyska Śmierci Suzanne Collins pasuje idealnie. Katniss wywróciła całe Panem do góry nogami...


"Albo mi ufała, albo chciała upaść." - czyli książka z wątkiem miłosnym, w którym bohaterowie musieli na sobie polegać.

Ach jak mnie korciło, żeby wpisać Harry'ego Pottera. Jednakowoż wybieram Mroczne Umysły Alexandry Bracken. Ruby potrzebuje Liama tak jak Liam Ruby.


"- Serce strasznie mi wali - wyznałem.
- To znak, że dobrze się bawisz - wyznała Margo"
- czyli książka, która trzymała w napięciu przez jej większą część.

Ocean na końcu drogi - Neil Gaiman. Krótka, zwięzła i mimo, że czasem miałam ochotę rzucić nią ( a dokładniej, pewną bohaterką o ścianę) to polecam każdemu!


"Podczas gdy Radar świeci mi latarką, pochylam się i jako pierwszy przechodzę przez dziurę." - czyli książka, z odważnym bohaterem.

Percy Jackson i bogowie olimpijscy Ricka Riordana pasują jak ulał (no prawie). Przez pięć tomów Percy stara się ratować wszystkich wokół. 


"Mama odwiozła mnie do szkoły" - czyli książka, w której bohater jest bardzo związany ze swoimi rodzicami/ rodzicem.

Nie byłabym sobą, gdybym jednak nie wcisnęła gdzieś ukochanego Pottera! I oto jest. Hermiona zdecydowanie była związana ze swoimi rodzicami. Również jak Weasleyowie! Najwspanialsza ruda rodzina!


"Dziecko spytało "co to jest trawa"" - książka, podczas której byliśmy tak skonfundowani, że zadawaliśmy najbardziej oczywiste pytania.

Może i nie było to spowodowane samą fabułą książki jak jej skonstruowaniem. Z powodu głupiego nawyku przeczytałam najpierw ostatnią stronę Alicji, Królowej Zombii autorstwa Geny Showalter czego żałowałam przez resztę książki. Nawet nie wiem jak się czułam kiedy okazało się, że czytałam tylko scenę z drugiej części oczami innego bohatera! Odłożyłam książkę i nie byłam pewna jak mam na imię. Ci, którzy czytali wiedzą o co mi chodzi.


Mam na dzieję, że spodobał Wam się tag. Jeżeli chcecie go zrobić to czujcie się otagowani!
Cześć, czołem!
Clar!

Oczekiwany Tag >> 02.08 by Ruda

WARNING! WARNING!
WARNING! WARNING!

Podpowiedź do losowania NUMER 3:
Powieść przesączoną starożytnym, greckim klimatem
Autor dodatkowo przepełnia aluzjami.
Odnajdzie się w niej ślady Balladyny czy Makbeta,
A mimo to on kocha ją jak Irlandię.

2 komentarze:

  1. Genialny TAG! Z pewnością kiedyś go u siebie zrobię ♥

    http://thebookishcity.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę jaka to może być tak książka konkursowa hmmmm

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty