Urodziny #6 TAG Czy to Superman...? KONKURS!

poniedziałek, 3 sierpnia 2015


Ekhem... Raz, dwa, trzy, próba mikrofonu... Witam was wszystkich w moim pierwszym TAGu z okazji pierwszych urodzin naszego zacnego bloga! Dzisiaj będzie troszkę inaczej, gdyż pod uwagę weźmiemy filmy. Enjoy!1. Avengers - czyli film o tematyce zemsty

Z tym nie miałem wielkiego problemu. Od razu do głowy wpadł mi kultowy już "Kill Bill" Quentina
Tarantino i jego główna bohaterka, która część swojego życia spędza na pogoni za tytułowym Bill'em w poszukiwaniu zemsty.


2. Ultron - czyli czarny charakter w filmie

Tutaj bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce zajmuje postać Jokera z drugiej części Mrocznego Rycerza reżyserii Christophera Nolana. Mamy w niej wszystko czego trzeba: szaleństwo, chaos i żądzę niszczenia. Moim skromnym zdaniem nie ma lepszego antagonisty, a Heath Ledger mistrzowsko odegrał tę rolę.

3. Hulk - czyli chaos motywem filmu

I znowu z pomocą przychodzi mi pan               Q. Tarantino i jego "Pulp Fiction". Chyba każdy zgodzi się ze
mną, że nie ma bardziej chaotycznego filmu, choć w tym układzie jest pewien ład. Coś każe widzowi myśleć, że to, co widzi, posiada przesłanie lecz nie do końca wiadomo jakie.

4. Pościgi i wybuchy - czyli efekty specjalne

Ostatnimi czasy tylko jeden film, a raczej jedna scena zaskoczyła mnie efektami specjalnymi, a dokładniej "X-men: przeszłość która nadejdzie" i atak Quicksilver'a na strażników w Pentagonie. Moim zdaniem wszystko zostało tam dobrane idealnie, a w szczególności muzyka przez, którą oglądałem tą scenę jeszcze jakieś 5-6 razy z rzędu.

5. Bohaterowie - czyli herosi i ich supermoce

Mógłbym tutaj wymienić wielu superbohaterów ale tym najbardziej znanym i kultowym zawsze był i
będzie stary dobry Superman. Każdy, kto za czasów dziecka oglądał tego typu filmy, widział chociaż raz ekranizację przygód Clark'a Kent'a, nie mówiąc już o przebieraniu się za niego czy znaniu na pamięć wszystkich mocy Kryptonianina!I tak dotarliśmy do końca mojego TAG'u. Mam nadzieję, że się podobało, za wszelkie błędy przepraszam i obiecuję poprawę.


Oczekiwany TAG -> 4.08 by Paula
Happy Birthday to us!


WARNING!


A oto moja mała podpowiedź dot. nagrody:

Mój kuzyn jest zmienny gdy ja pozostaję stały. On zmienia swe uczucia, gdy me serce utrzymuje tylko jedno. Widziałem wielkich króli i dostojników, gdyż pospólstwem gardzę, a wymagania me wielkie, nie jeden musi o mnie dbać.Olorien.

3 komentarze:

 1. Cudny TAG! Zgadzam się co do Jokera oraz efektów specjalnych w X-Menie :)
  I już raczej wiem jaka książka jest nagrodą :>

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, scena w X-Menach z Quicksilverem jest niesamowita i naprawdę chciałam widzieć go więcej w filmie... Zobaczymy, jak się spisze Jared Leto w roli Jokera, na razie film zapowiada się świetnie, zwłaszcza Margot Robbie jako Harley... wow :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super Tag, ale jeszcze nie wiem jaka to książka.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty