7ReadUp 1.0

czwartek, 19 lutego 2015
Martha Oakiss kolejny raz zachęca do czytania!
Kiedyśniejsza akcja ReadWeek z pewnych względów ewoluowała w 7ReadUp!
Pierwsza edycja nowej akcji trwała od 11 do 17 lutego 2015.
A tu macie filmik informacyjny o samej akcji!


Stwierdziłam, że mimo braku czasu zawsze warto wziąć w czymś takim udział 
i tak oto przedstawiają się moje wyniki!
(Codziennie koło północy siadałam i zapisywałam co i jak)


11.02 - pierwszy dzień 7ReadUp 1.0
Ciężki dzień, olimpiada z polskiego coraz bliżej, więc teoretycznie powinnam się przygotowywać... i żeby nie było, to to robię!
Jednak zawsze trzeba sobie zrobić przerwę i takim sposobem przebrnęłam przez pierwsze 42 strony Słonie mają dobrą pamięć Agaty Christie, która to od dłuższego czasu grzała miejsce na mojej półce... Uwielbiam kryminały, a Christie jest jednak ich mistrzynią (nawet jeśli ktoś jej zarzuca jakieś nieścisłości itp. - a słyszałam i o tym)! Nie zapoznałam się jeszcze z Sherlockiem - Martho wybacz! - więc może nie powinnam tego stwierdzać, ale pośród książek, które już przeczytałam to właśnie wykreowany przez Christie Herkules Poirot jest moim ulubionym literackim detektywem!

12.02 - drugi dzień 7ReadUp 1.0
Minął pod znakiem polskiego. Udało mi się przeczytać jedynie półtorej strony! Aż mi wstyd...

13.02 - trzeci dzień 7ReadUp 1.0
Olimpiada już o krok, przyszedł więc mały moment na relaks. W tym trzecim już dniu 7ReadUpu udało mi się przeczytać 20 kolejnych stron kryminału Agaty Christie. Książka coraz bardziej mnie intryguje, jest coraz więcej Poirota, a i kochana pani Oliver zaczyna działać! Robi się interesująco...

14.02 - czwarty dzień 7ReadUp 1.0
Walentynki. Olimpiada.
Po pierwsze, piątek trzynastego chyba się pomylił albo postanowił zrzucić pecha na kolejny dzień. Zamknęli mi Wedla przed nosem...
A co do czytania - konkurs zajął mi prawie cały dzień, więc z czasem było naprawdę krucho! Jednak kiedy wróciłam, postanowiłam, że skończę Słonie mają dobrą pamięć i zacznę coś innego. I się nie udało. Przeczytałam zaledwie 24 strony. Smuteczek. W takim tempie, to oby skończyć kryminalik do końca 7ReadUpu...

15.02 - piąty dzień 7ReadUp 1.0
Niedziela upłynęła mi na radosnym spotkaniu z... bogiem biolchemów - Witowskim. Mam tu na myśli całodzienne robienie zadanek z chemii. Tak. Udało mi się jednak w międzyczasie sięgnąć po książkę i przeczytać 19 stron.

16.02 - szósty dzień 7ReadUp 1.0
I w końcu udało mi się zrobić to, co postanowiłam - skończyć Słonie mają dobrą pamięć. Przeczytałam dziś więcej stron niż w poprzednich dniach akcji w sumie. Całe 115 stron! Uwielbiam Christie i mimo że częściowo spodziewałam się takiego rozwiązania sprawy i tak mnie zaskoczyło. Recenzja wkrótce!

17.02 - siódmy dzień 7ReadUp 1.0
Matematyka królową nauk, więc trzeba było się nieco za nią zabrać. Ze szkoły wróciłam dość późno i robienie arkusza szło mi wyjątkowo mozolnie... Jako że to ostatni dzień 7ReadUpu nie było szans, żeby udało mi się przeczytać coś w całości. W przerwach więc między zadankami zabrałam się za kuszącą pozycję - Endgame. Wezwanie i udało mi się przeczytać 32 strony.


Podsumowując...
Mimo że wynik teoretycznie marny, to patrząc na to, jak ciężki i obfity w naukę był to tydzień... jestem z siebie zadowolona. Przeczytałam łącznie 253 strony czyli skończyłam jedną książkę i zaczęłam drugą. Wynik do najlepszych nie należy - chyba, że do wyniku doliczyłabym wszelkie notatki, książki i zadanka, jakimi się zajmowałam. Tak czy inaczej zaliczyłam jako tako pięć wyzwań: z biżuterią (Słonie mają dobrą pamięć - na okładce widnieją obrączki), wydane w 2014 (Endgame. Wezwanie), rozpocznij serię (Endgame Wezwanie), polecane przez booktuberów (Endgame. Wezwanie) oraz nowy dla Ciebie autor (również Endgame. Wezwanie).
Oby następny 7ReadUp był w dogodniejszym terminie, żebym mogła podwyższyć sobie poprzeczkę przy biciu rekordów.

~*~
A jak Wasze 7ReadUpowe wyniki?
Braliście udział...?

>>>Cupcake.<<<

4 komentarze:

 1. Gratuluje wyniku!
  Mi udało się przeczytać ponad 1300 stron :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to ładnie!
   Liczę na to, że kolejny 7ReadUp wyjdzie w moim wykonaniu lepiej xD

   Usuń
 2. Gratuluję rezultatów! I życzę dalszych sukcesów w kolejnej edycji ;)
  Zapraszam do siebie,
  http://worldofbookss.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty